Gennyes mandulagyulladás

Hogyan okozhatnak komoly problémát a gennyes mandulagyulladást okozó baktériumok? Miért fontos, hogy beszéljünk róluk?


Szinte minden családban előfordult már ez a megbetegedés. Magas lázzal és csúnya köhögéssel jár. Ilyenkor elballagunk a háziorvoshoz, aki felírja a megfelelő antibiotikumot, és már el is felejthetjük...


De valóban elfelejthetjük?


A gennyes mandulagyulladások igen nagy százalékát Streptokoccusok családjához tartozó gennykeltők alakítják ki. Ha nem sikerül viszonylag rövid idő alatt elpusztítanunk őket, megbújnak a mandulákban, vagy a környező nyirokcsomókban. Itt ugyan nem szaporodnak, de anyagcsere termékeikkel folyamatosan terhelik a környező szöveteket. 

 

gennyes mandulagy._150x150.jpg

Ezeken a területeken állandósulnak a gyulladások. A folyamatos torokfájás, kaparás, orrfolyás, hőemelkedés, vagy láz. 

Ritkán gondolunk rá, de a mandulagyulladás lezajlása után hetekkel másodlagos folyamatokat is kialakíthatnak.

Komoly gyulladásokat idézhetnek elő a vesékben, az ízületekben, a központi idegrendszerben, de akár a szívbelhártyáján is.

 

A megjelenő ízületi fájdalmak, húgyuti panaszok stb. hátterében sokszor nem is gyanítjuk, hogy egy régebben lezajlott mandulagyulladás állhat.

 

Ezeket a másodlagos gyulladásokat azonban nem elég csak helyileg kezelni. Tehát nem elég csak a húgyutakat, vagy az ízületeket kezelni, hiszen amíg a góc – még ha távolban is van – a szervezetben jelen van állandóan újabb és újabb fertőzéseket fog kialakítani. Tehát mindenképp meg kell keresni a gócot, hogy gyógyulás végleges lehessen…

 

Ha a háttérben ezeket a kórokozókat feltételezzük, akkor fontos, hogy minél hamarabb megszüntessük a lappangó gócokat. 

 

Derítsük fel a visszatérő fertőzések okait!

 

Jelentkezz be állapotfelmérésre!

 

 

Vissza az oldal tetejére

-